ПІДСУМКИ ПРЕДМЕТНОГО ТИЖНЯ

    

    З 09 до 13 листопада у Переяслав-Хмельницькому ЦПТО відбувався  Тиждень української мови і літератури. Цьогоріч він проходив у новому онлайн-форматі. Зі змістом та перебігом предметного тижня учні та педагоги могли ознайомитися на блозі "Тиждень української мови і літератури". 
     У понеділок усі небайдужі до рідної мови долучилися до своєрідного національного флешмобу - написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності "Виклики книжкової ери". 


    Оскільки 09 листопада українська спільнота святкує День української писемності та мови, учні Центру підготували привітання з нагоди свята у формі марафону-декламації "Лунай, прекрасна наша мово!".
    У вівторок відбулася віртуальна подорож до Музею-садиби Івана Франка в Нагуєвичах, звідки розпочалася велична життєва дорога відомого українця.
    У середу учні групи № 16 презентували результат fashion-проєкту "Класики в моді", у якому довели, що літературні персоналії і їхня творчість досить актуальні у світі високої моди, це оригінальне поєднання краси і стилю.
    Щоб перевірити свою орфографічну компетентність, педагоги й учні Центру взяли участь у веб-квесті "Покращуй свою грамотність". Виконуючи інтерактивні вправи на кожному етапі мовного змагання, квестери пригадали правопис ненаголошених е та и, префіксів з- та с-, складних слів, подвоєння приголосних та ін.


    Цього ж дня на блозі учні могли ознайомитися з лайфхаками, які допоможуть успішно і драйвово підготуватися до складання найвідповідальнішого тестування - ЗНО з української мови і літератури.
    Закінчився предметний тиждень онлайн-конференцією "Доторкнись до вічного - збагатися духовно", яка була присвячена книгам-ювілярам 2020 року. У ній взяли участь учні групи № 1, які розповіли про значення й мистецьку цінність роману Панаса Мирного "Хіба ревуть воли, як ясла повні?", п'єси Івана Карпенка-Карого "Наймичка", роману Олеся Гончара "Людина і зброя", героїчної поеми "Слово про похід Ігорів", роману Івана Нечуя-Левицького "Над Чорним морем", комедії Григорія Квітки-Основ'яненка "Сватання на Гончарівці", збірки Тараса Шевченка "Кобзар".



    Провідна ідея всіх проведених предметних  заходів - повчальність, яка надає нащадкам історичний досвід, виховання національної самосвідомості, патріотичних почуттів, бажання примножувати українські традиції.